Adamowo

Adamowo

Lokalnie24.info

PORTAL INFORMACYJNY

Adamowo - Portal Informacyjny

Mława2018-09-20 14:18:58

Ruszyła „Ekspedycja Smaków” dla uczniów z Mławy i okolic

Ruszyła „Ekspedycja Smaków” dla uczniów z Mławy i okolic

Już po raz 3. wystartowały zapisy na „Ekspedycje Smaków” dla uczniów z Mławy i okolic. W ramach bezpłatnego programu „Od uprawy do potrawy” nauczyciele mogą zabrać dzieci na wycieczkę edukacyjną, skorzystać z gotowych scenariuszy lekcji oraz zdobyć grę planszową o niemarnowaniu żywności. Zapisy do programu na rok szkolny 2018/2019 ruszyły 6 września.

Michałowo2015-09-14 11:30:15

Ćwierć wieku wspomnień. Podwójny jubileusz Zespołu  Szkół Społecznych STO

Ćwierć wieku wspomnień. Podwójny jubileusz Zespołu Szkół Społecznych STO

„Okna na świat. Dom. Szkoła. Podróż…” to tytuł wystawy zdjęć Nelly Kamińskiej - gwiazdy jubileuszowej „Galerii na Płocie”. Ekspozycja nawiązuje do swoistej podróży, jaką przebyła szkoła przy Fabrycznej w ciągu 25 lat swojej działalności.

Żukowo2016-07-28 11:01:42

30 lipca - Dzień Bez Parawanu na plaży w Łebie!

30 lipca - Dzień Bez Parawanu na plaży w Łebie!

Wszechobecne parawany na naszych plażach i anegdoty o grajdołkach i parawanowych wojnach od lat budują negatywny stereotyp polskiego wypoczynku. Nikogo już nie dziwi labirynt parawanów otaczający plaże wzdłuż i wszerz każdego roku, od brzegu morza po wydmy ani okopani plażowicze, zazdrośnie strzegący swojego terytorium. Choć uważa się, że polskie plaże są jednymi z najpiękniejszych na świecie, to właśnie parawany nie pozwalają nam tego dostrzec. Dlatego Barefoot Projekt Czysta Plaża wraz z władzami miasta Łeba ogłaszają dzień 30 lipca – Dniem Bez Parawanu! Czy na jednej z najpiękniejszych i najpopularniejszych polskich plaż uda się zaszczepić ducha kalifornijskiej otwartości i zabawy? Przekonamy się już 30 lipca.

Ciechanów2016-02-10 08:26:28

Uczniowie z Mazowsza zdobyli nagrodę za Reklamę Społeczną o żywności

Uczniowie z Mazowsza zdobyli nagrodę za Reklamę Społeczną o żywności

Szkoła Podstawowa nr 7 w Ciechanowie oraz Gimnazjum Specjalne dla Niewidomych w Laskach zdobyły nowoczesny sprzęt multimedialny za najlepszą Reklamę Społeczną promującą wiedzę o żywności. Uczniowie stworzyli ją w ramach programu edukacyjnego Tesco dla Szkół – „Przyszłość na talerzu”. W programie bierze udział już prawie 800 dzieci z województwa mazowieckiego, ale rekrutacja jest wciąż otwarta dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, a na rozdanie czeka jeszcze pula ponad 200 nagród.

Kalisz2018-09-20 11:51:03

Ruszyła „Ekspedycja Smaków” dla uczniów z Kalisza i okolic

Ruszyła „Ekspedycja Smaków” dla uczniów z Kalisza i okolic

Już po raz 3. wystartowały zapisy na „Ekspedycje Smaków” dla uczniów z Kalisza i okolic. W ramach bezpłatnego programu „Od uprawy do potrawy” nauczyciele mogą zabrać dzieci na wycieczkę edukacyjną, skorzystać z gotowych scenariuszy lekcji oraz zdobyć grę planszową o niemarnowaniu żywności. Zapisy do programu na rok szkolny 2018/2019 ruszyły 6 września.

Kalisz2017-11-06 21:38:23

Nie wyrzucają, pomagają. Tony jedzenia przekazane organizacjom społecznym.

Nie wyrzucają, pomagają. Tony jedzenia przekazane organizacjom społecznym.

Racjonalne gospodarowanie żywnością to coraz większe wyzwanie dla współczesnego świata. W działania mające na celu zapobieganie marnowaniu żywności włączają się również firmy restauracyjne. Dzięki temu do potrzebujących trafiają nadwyżki jedzenia. Sieć KFC w ciągu ostatniego roku przekazało organizacjom społecznym 110 ton produktów żywnościowych.

Kalisz2017-09-04 13:27:30

Wycieczki edukacyjne dla uczniów  z województwa Wielkopolskiego

Wycieczki edukacyjne dla uczniów z województwa Wielkopolskiego

Już 1 września rozpoczyna się II edycja Programu edukacyjnego Tesco „Od uprawy do potrawy”. Na dzieci z województwa Wielkopolskiego czeka wiele atrakcji, a wśród nich kolejne, dobrze już znane „Ekspedycje Smaków”, czyli darmowe wycieczki edukacyjne skierowane do uczniów szkół podstawowych, które w niestandardowy sposób przekonują najmłodszych do zdrowego odżywiania.